ח"כ אשר לגרודקה ב'נלחמים על הבית' ב'קול חי':

"כחלון מפחד מראשי הרשויות שמתנהגים כמו קיסרים, אני דורש ממנו לשלול מהם תקציבים. גם בבני ברק היו גרים חילונים והם קיבלו ממני שירות כמו כולם"

צרו קשר לתוכנית:

השר כחלון:"שיא של כל הזמנים בשווק קרקעות המדינה"

השר כחלון:"שיא של כל הזמנים בשווק קרקעות המדינה"

שר האוצר ויו"ר רשות מקרקעי ישראל משה כחלון, הציג היום (ה') בעיר הנדל"ן באילת את סיכום השנה בנדל"ן. במסגרת הנתונים

מזעזע:ראשי ערים חילוניות הם אויבי החרדים

מזעזע:ראשי ערים חילוניות הם אויבי החרדים

שר האוצר כחלון:"חיים ביבס הוא אויב החרדים מספר 1" חברי סיעת יהדות התורה בכנסת נועדו  עם שר האוצר משה כחלון,

פתרון למצוקת הדיור • הבית במעלה עמוס

פתרון למצוקת הדיור • הבית במעלה עמוס

      מנכ"ל אריאל יזמות בפאנל הדיור בקול חי: "הפתרון של הציבור החרדי יהיה מחוץ לערים הגדולות" מנכ"ל אריאל

לישראל פרוש יש פתרון למשבר הדיור והוא לא מסובך, לדעתו

משבר הדיור מוביל רבים מאישי הציבור לעסוק בנושא ולחפש פתרונות דיור לעם בישראל על מגזריו. בתכנית "נלחמים על הבית" עם יעקב גרודקה שוחח ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, על הפתרון שלו למשבר הדיור ועל דעתו לגבי ראשי ערים חילוניות שאינם חפצים באוכלוסיה חרדית בעירם.

"צריך להבין" אומר פרוש "המדינה לא אוהבת להכניס דירות לערים שלא מצליחות להחזיק את עצמן. אלעד בניהול תקין ללא גירעון ומשכך היא מוכנה וראויה לקלוט יחידות דיור חדשות" פרוש מזכיר נשכחות ומספר על הבטחתו של אריק שרון ז"ל בעת הקמת העיר "שרון הבטיח בהקמת העיר שיש שלב ב'. בעבר משרד הביטחון הסכים לצאת למהלך אבל בסופו של דבר נתנו לראש העין כ-17,000 יח"ד, כנראה מישהו נרדם שם" אמר.

על מהלך משמעותי של הוספת יח"ד בעירו, מהלך שבחודשים האחרונים וברגעים אלו ממשיך לרקום עור וגידים הוא מספר "כששר הביטחון, אביגדור ליברמן, נכנס לתפקידו, ביקשתי מאבי (ח"כ מאיר פרוש. ע.ד.) שידבר אתו על קידום מהלך שלב ב'. בשלב כלשהו אף עירבתי גורמים נוספים כאשר 'המכה בפטיש' היה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שזימן דיון אצלי בלשכה. ישבנו והיינו בשטח והוחלט על הקמת צוות משותף שאני מקווה שיוביל לפתרון לכל המגזר החרדי" הוא מקווה.

לדבריו, יש במקביל מהלכים מתקדמים הנמצאים כבר בוועדה המחוזית לאחר שעברו את הוועדה המקומית, לבנית יח"ד חדשות בעיר "אנחנו הולכים להקים אזורי תעסוקה ומסחר בסמוך לכביש 6. זה כבר קיבל אישור ומדובר על שטח של כ-2 מליון מטר" חושף פרוש ואומר "ברגע שזה אושר, הוצאנו את שטחי המסחר והפכנו את זה לדיור. הכנסנו לוועדה 700 יח"ד. זה עבר את הוועדה המקומית ועכשיו זה נדון בוועדה המחוזית. הרצון שלנו הוא להכניס עכשיו עוד 2,000 יח"ד מכיון שאנו משנים את הייעוד לדיור".

עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותישארו מעודכנים

 

על מה שמכונה "שטח אש" הוא אומר "בשטח הבסיס יש מקום לעשרת אלפים יח"ד, כשיתנו 1,500 דונם. אלעד מוכנה לקלוט כמה שיותר. שאו עינכם וראו, יש שטחים מפה ועד לכביש 6. אנחנו קרובים להכל. והיה וכל הגורמים יחליטו שפותרים את הבעיה, תוך שנה, שנתיים אנחנו יוצאים לשיווק עם 20,000 יח"ד או יותר, כמה שהם יחליטו. זה לא בידינו".

בנוגע לראשי ערים חילוניים שלא ששים לאכלס חרדים בשטחם, ישראל פרוש למרבה הפלא, מגלה הבנה "ראש עיר מקבל תקציב והוא צריך לחלק אותו. יש תרבות, יש חינוך ועוד נושאים רבים. בעיר חילונית תקציב תרבות, לצורך העניין, יכול ללכת לבתי קולנוע. בעיר חרדית התקציבים מחולקים למטרות אחרות. יש תקציב לבית כנסת וכדו'. כשבאים לראש עיר חילונית ואומרים לו 'תכניס חרדים' הוא אומר 'מאיפה התקציב'. אני לא אומר שזה לא אפשרי. אצלי למשל, יש אוכלוסיה חרדית לצד אוכלוסיה ציונית דתית ואני חושב שכולם מרוצים".

לסיום קרא פרוש בשידור ואמר "אנחנו באלעד רוצים וקוראים, בואו תכניסו לפה ותבנו יש מקום ויש רצון.